Návod k použití
1. Ke kartáčku doporučuji přikoupit pouzdro. Zpomaluje jeho vysoušení a slouží k přenášení kartáčku, pokud ho používate mimo domov. V nabídce naleznete pouzdra plastová i bambusová, obě s otvorem, aby kořínek mohl dýchat a nezapařil se.
2. Vyjměte kartáček z obalu.
3. Opláchněte ho. Kartáčky ošetřené chemicky můžete propláchnout, pro vyplavení přidaných konzervačních látek.
4. Zuby z užší strany kartáčku odkousejte kůru v délce přibližně 1 cm (můžete jí sníst) a následně jemně kousejte, až si vytvarujete štětinky. Tím si vytvoříte kartáček, ve tvaru štětečku, kterým si zuby vyčistíte, podobně, jako s klasickým zubním kartáčkem. Na vnitřní část zubů se lze snáze dostat, když si kartáček rozříznete na dvě půlky. Lze ho i oloupaný žvýkat; cucat šťávu v něm obsaženou. Pomáhá na zápach z úst - jako žvýkačka, se všemi účinky.
5. Po použití štětinky odřízněte, případně kartáček opláchněte a vložte do pouzdra. Štětiny odřezávejte po 24 hodinách.
6. Pokud vám kartáček uschne , čímž i zvtrdne, případně pokud jste zakoupili kartáček sušený, před použitím ho nechte nějaký čas ve vodě, aby změkl. Není nutné ho tam nechávat zbytečně dlouho, vyplavují se z něj účinné látky.
Dle doporučení by jej měly používat děti do 6 let pod dozorem. Neni vhodný pro lidi s rovnátky.
Nenechávejte ho poblíž WC, umyvadla, vany. Má absorbční účinky – natahuje do sebe vodu. Skladujte mimo dosah slunečních paprsků a v teplotě do 25 stupňů Celsia. Pokud máte možnost, nerozbalené kartáčky nechte v lednici, či ještě lépe v mrazáku, doba trvanlivosti se tím prodlužuje přibližně o polovinu.
Záruka se vztahuje pouze na dobu trvanlivosti uvedenou na obalu. Kartáček lze použít i po uplynutí doby trvanlivosti, jen může být tužší - v takovém případě opět doporučuji ho nechat před použitím nějaký čas ve vodě.
Při negativní reakci na obsažené látky konzultujte jeho používání s lékařem, případně vyzkoušejte jiný druh.