Nabídka software od 1.1.2022 na www.spolusoft.cz

O kartáčcích

Použití kartáčků

Ke kartáčku se doporučuje zakoupit pouzdro, které zpomaluje jeho vysoušení a slouží k přenášení kartáčku, pokud ho používate mimo domov. V nabídce naleznete pouzdra s otvorem - jde o přírodní produkt, tedy dýchá a potřebuje vzduch, jinak by se zapařil a zplesnivěl.

 

Před použitím kartáček opláchněte vodou. Zakoupili-li jste kartáček chemický ošetřený, před prvním použitím ho můžete propláchnout - tím z něj vyplavíte přidané látky.

 

V případě kartáčků ze Salvadory perské odloupněte z jedné strany kůru v délce přibližně 1 cm a zuby jemně rozkousejte, až vytvoříte štětinky. Tím si vytvoříte kartáček, ve tvaru štětečku, kterým si zuby vyčistíte, podobně, jako s klasickým zubním kartáčkem. Po použití štětinky odřízněte, případně kartáček opláchněte a vložte do pouzdra. Štětiny odřezávejte po 24 hodinách.

Produkty z olivovníku nemají kůru, která by se loupala, tedy kartáček stačí namočit a poté rovnou rozkousat pro tvorbu štětin.

 

Pokud Vám kartáček uschne a s tím i ztvrdne, namočte ho do vody, dokud nezměkne. Nenechávejte ho ve vodě zbytečně déle, než je potřeba, jde o přírodní produkt a při namáčení se z něj vyplavují účinné látky.

Na vnitřní část zubů se lze snáze dostat, když si kartáček rozříznete na dvě půlky.

 

Lze ho i oloupaný žvýkat; cucat šťávu v něm obsaženou. Pomáhá na zápach z úst - jako žvýkačka, se všemi účinky, viz "O produktech".

Dle doporučení by jej měly používat děti do 6 let pod dozorem. Neni vhodný pro lidi s rovnátky.

 

Nenechávejte ho poblíž WC, umyvadla, vany. Má absorbční účinky – natahuje do sebe vodu. Skladujte mimo dosah slunečních paprsků a v teplotě do 25 stupňů Celsia. Pokud máte možnost, nerozbalené kartáčky nechte v lednici, či ještě lépe v mrazáku, zůstávají déle čerstvé.

Doba trvanlivosti se tím oproti standartní době prodlužuje přibližně o polovinu (při skladování v lednici), v mrazáku ještě déle.

Záruka se vztahuje pouze na dobu trvanlivosti uvedenou na obalu.

 

Doba trvanlivosti závisí od kusu. Je to od 6ti do 12ti měsíců. V případě kartáčků s kratší dobou trvanlivosti o tom budete při objednávce informováni. Při negativní reakci na obsažené látky konzultujte jeho používání s lékařem, případně vyzkoušejte jiný druh.

 

 

 

 

 

Kartáčky ze Salvadory perské

Klacík má dvě funkce - mechanickou a chemickou. Člověk oloupe vrchní kůru kořínku, rozkouše jej, až na klacíku vzniknou štětinky, které z něj dělají zubní kartáček - což je funkce mechanická. Funkci chemickou plní minerály v něm obsažené. Ty současně dodávají kartáčku specifickou chuť a vůni.

 

 • Snižuje demineralizaci a pomáhá při remineralizaci zubní skloviny
 • Vytváří ochrannou vrstvu na zubu, která chrání před zubním kazem
 • Antibakteriální látky ničí bakterie, které se usazují v zubním plaku a vytváří zubní kámen, kaz. Současně s tím snižují samotnou tvorbu plaku
 • Působí proti nadýmání. Stimuluje tvorbu slin, které taktéž působí antibakteriálně. Současně s tím zvýšená produkce slin vede k snažšímu polikání potravy a tím k lepšímu trávení.
 • Bělí zuby
 • Odstraňuje skvrny např. od kafe či tabáku
 • Příjemně vyhlazuje zuby
 • Působí proti vzniku zubního kamene snížením srážení nerozpustných solí, které by se jinak v zubním plaku usazovaly na zubech
 • Má stahující účinek na sliznici a tím redukuje zánět dásní. Pomáhá i na krvácení dásní, které pramení ze zánětu a snižuje riziko vzniku paradentózy
 • Pomáhá při hojení tkání
 • Ulevuje od bolesti zubů - působí jako analgetikum
 • Pomáhá na zápach v ústech
 • Napomáhá udržovat neutrální pH v ústech – kyselé prostředí (po sladkém) snižuje odolnost zubní skloviny.
 • Působí proti ústním bakteriím Streptococcus mutans (benzylizothiokyanát) a bakteriím E. faecalis, které se vyskytují v trávicím ústrojí.

 

Obsažené látky: fluorid, vápník, pryskyřice, síra, benzylizothiokyanát, uhličitan sodný, savadorin, těkavé oleje, křemík, chlorid, kyselina tříslová, vitamin C

 

Odkaz - Salvadora perská na Wikipedii zde.

Vědecké výzkumy Salvadory perské v angličtině naleznete zde a zde.

 

 IMG-20200820-WA0001

 

Kořeny po vytržení ze země

IMG-20200820-WA0002

 

 

Kořeny nařezané

 IMG-20200820-WA0003

 

Stránka 1 z 1 - 2 položek celkem