Nabídka software od 1.1.2022 na www.spolusoft.cz

Použití kartáčků

Ke kartáčku se doporučuje zakoupit pouzdro, které zpomaluje jeho vysoušení a slouží k přenášení kartáčku, pokud ho používate mimo domov. V nabídce naleznete pouzdra s otvorem - jde o přírodní produkt, tedy dýchá a potřebuje vzduch, jinak by se zapařil a zplesnivěl.

 

Před použitím kartáček opláchněte vodou. Zakoupili-li jste kartáček chemický ošetřený, před prvním použitím ho můžete propláchnout - tím z něj vyplavíte přidané látky.

 

V případě kartáčků ze Salvadory perské odloupněte z jedné strany kůru v délce přibližně 1 cm a zuby jemně rozkousejte, až vytvoříte štětinky. Tím si vytvoříte kartáček, ve tvaru štětečku, kterým si zuby vyčistíte, podobně, jako s klasickým zubním kartáčkem. Po použití štětinky odřízněte, případně kartáček opláchněte a vložte do pouzdra. Štětiny odřezávejte po 24 hodinách.

Produkty z olivovníku nemají kůru, která by se loupala, tedy kartáček stačí namočit a poté rovnou rozkousat pro tvorbu štětin.

 

Pokud Vám kartáček uschne a s tím i ztvrdne, namočte ho do vody, dokud nezměkne. Nenechávejte ho ve vodě zbytečně déle, než je potřeba, jde o přírodní produkt a při namáčení se z něj vyplavují účinné látky.

Na vnitřní část zubů se lze snáze dostat, když si kartáček rozříznete na dvě půlky.

 

Lze ho i oloupaný žvýkat; cucat šťávu v něm obsaženou. Pomáhá na zápach z úst - jako žvýkačka, se všemi účinky, viz "O produktech".

Dle doporučení by jej měly používat děti do 6 let pod dozorem. Neni vhodný pro lidi s rovnátky.

 

Nenechávejte ho poblíž WC, umyvadla, vany. Má absorbční účinky – natahuje do sebe vodu. Skladujte mimo dosah slunečních paprsků a v teplotě do 25 stupňů Celsia. Pokud máte možnost, nerozbalené kartáčky nechte v lednici, či ještě lépe v mrazáku, zůstávají déle čerstvé.

Doba trvanlivosti se tím oproti standartní době prodlužuje přibližně o polovinu (při skladování v lednici), v mrazáku ještě déle.

Záruka se vztahuje pouze na dobu trvanlivosti uvedenou na obalu.

 

Doba trvanlivosti závisí od kusu. Je to od 6ti do 12ti měsíců. V případě kartáčků s kratší dobou trvanlivosti o tom budete při objednávce informováni. Při negativní reakci na obsažené látky konzultujte jeho používání s lékařem, případně vyzkoušejte jiný druh.