Produkty, které naleznete jakožto momentálně nedostupné, jsou objednány u dodavatelů. V případě zájmu o produkt klikněte na detail produktu a vyberte kolonku SLEDOVAT. Až budou na skladě, přijde Vám informační email, případně se přihlaste k odběru newsletteru na stránce dole. Očekávaná doba doručení do konce ledna.

Použití

Ke kartáčku je potřeba pouzdro, které zpomaluje jeho vysoušení. V nabídce jsou pouzdra s otvorem - jde o přírodní produkt a potřebuje vzduch, aby se nezapařil a nezplesnivěl.

 

Před použitím kartáček opláchněte vodou. Zakoupili-li jste kartáček chemický ošetřený, před prvním použitím ho propláchněte - vypláchnete z něj přidané látky.

Odloupněte z jedné strany kůru v délce přibližně 1 cm a zuby jemně rozkousejte, až vytvoříte štětinky. Tím si vytvoříte kartáček, ve tvaru štětečku, kterým si zuby vyčistíte, podobně, jako s klasickým zubním kartáčkem. Po použití štětinky odřízněte, případně kartáček opláchněte a vložte do pouzdra. Štětiny odřezávejte po 24 hodinách.

 

Pokud Vám kartáček uschne, namočte ho do vody, dokud nezměkne. Nepřetápějte ho, jde o přírodní produkt a při namáčení se z něj vyplavují účinné látky.

Na vnitřní část zubů se lze snáze dostat, když si kartáček rozříznete na dvě půlky.

 

Lze ho i oloupaný žvýkat; cucat šťávu v něm obsaženou. Pomáhá na zápach z úst - jako žvýkačka, se všemi účinky, viz "O produktech".

Dle doporučení by jej měly používat děti do 6 let pod dozorem. Neni vhodný pro lidi s rovnátky.

 

Nenechávejte ho poblíž WC, umyvadla, vany. Má absorbční účinky – natahuje do sebe vodu .Skladujte mimo dosah slunečních paprsků a v teplotě do 25 stupňů Celsia. Pokud máte možnost, nerozbalené kartáčky nechte v lednici, či ještě lépe v mrazáku, zůstávají déle čerstvé. Doba trvanlivosti se tím oproti standartní době prodlužuje přibližně o polovinu (při skladování v lednici), v mrazáku ještě déle.

Záruka platí pouze pro dobu skladování +50% (tj. jako při skladování v lednici), jelikož nemám přesnou dobu trvanlivosti u uskladnění produktů v mrazáku vyzkoušenou, leč, pokud se podíváme na to, jak dlouho vydrží např. maso v lednici a jak dlouho v mrazáku, myslím, že je to výmluvné. Mimoto, kartáčky některých značek byly k použití i půl roku po překročení doby trvanlivosti, bez škody na chuti, či nějak výrazné čerstvosti.

 

Doba trvanlivosti závisí od kusu. Je to od 6ti do 12ti měsíců. V případě kartáčků s kratší dobou trvanlivosti o tom budete při objednávce informováni. Při negativní reakci na obsažené látky konzultujte jeho používání s lékařem, případně vyzkoušejte jiný druh.