18.7.2020 - Produkty, které naleznete jakožto momentálně nedostupné, jsou objednány u dodavatelů. V případě zájmu o produkt klikněte na detail produktu a vyberte kolonku SLEDOVAT. Až budou na skladě, přijde Vám informační email, případně se přihlaste k odběru newsletteru na stránce dole.

Použití

Toto schéma je platné pro kartáčky ze Salvadory perské i olivovníku.

 

Ke kartáčku je potřeba pouzdro, které zpomaluje jeho vysoušení. Ta, která nabízím, mají otvor, díky čemuž se Vám kartáček nezapaří a nezplesniví.

 

 

Před použitím kartáček opláchněte vodou. Pokud je kartáček příliš tvrdý, namočte ho do vody, dokud nezměkne. (některé tlustší kartáčky zn. Dar El-Amsar, kartáček z olivovníku). Zakoupili-li jste kartáček chemický ošetřený, před prvním použitím ho propláchněte - vypláchnete z něj maximum použitých látek. Látky jsou schváleny kodexem FCC (food chemical codex - kodex chemických látek v potravinách) , přesto, pokud byste zaznamenali negativní reakce, doporučuji poradit se s lékařem, případně vyzkoušet jiný typ. (Osobně si zatím nikdo z kupujících nestěžoval, přesto - upozorňuji.)

Odloupněte z jedné strany kůru v délce přibližně 1 cm a zuby jemně rozkousejte, až vytvoříte štětinky. Těmi si zuby vyčistíte, jako s klasickým zubním kartáčkem. Kratší štětinky jsou tužší, delší jsou měkčí - nelze je však udělat moc dlouhé, pak jsou vláčné a je to spíše kontraproduktivní. Toto platí pro kartáčky ze Salvadory perské. Kartáčky z olivovníku nemají kůru, která by se sloupávala, tedy rovnou je po zvlhčení rozkoušete na štětinky.

 

Kartáček není vhodné přetápět, ztrácí výživné látky v něm obsažené. Doba namáčení je odvislá od tlouštky a toho, jak moc ho necháte vyschnout, tedy jednoduše, vyzkoušejte, naučíte se to.

 

 

Štětinky odřezávejte nejdéle jednou za 24 hodin. Místo nože lze používat i zahradní nůžky - je to bezpečnější, zvlášť u "vláčnějších" osob. Když je člověk rozespalý, snadno se pořeže. Brzy přidám do nabídky i maličké nůžtičky speciálně dělané pro odstřihávání použitých štětin.

Po vyčištění kartáček opláchněte a vložte do pouzdra. Pokud štětinky nebudete zrovna odřezávat, tak pochopitelně jimi nahoru. Na vnitřní část zubů se lze snáze dostat, když si kartáček rozříznete na dvě půlky.

 

Lze ho i oloupaný žvýkat; cucat šťávu v něm obsaženou. Pomáhá na zápach z úst - jako žvýkačka, se všemi účinky, viz "O produktech".

Dle doporučení by jej měly používat děti do 6 let pod dozorem. Neni vhodný pro lidi s rovnátky.

 

Byť si kartáčkem lze vyčistit i jazyk, doporučuji raději pořídit si umělohmotnou škrabku.

 

 

Nenechávejte ho poblíž WC, umyvadla, vany. Má absorbční účinky – natahuje do sebe vodu. Pokud ho tedy máte v koupelně, či v koupelně s WC, dejte ho aspoň co nejdále od zdroje. Skladujte mimo dosah slunečních paprsků a v teplotě do 25 stupňů Celsia. Pokud máte možnost, nerozbalené kartáčky nechte v lednici, prodlužuje se tím i doba jejich trvanlivosti.

 

Doba trvanlivosti závisí od kusu. Je to od 6ti do 12ti měsíců. V případě kartáčků s kratší dobou trvanlivosti o tom budete při objednávce informováni.