Web není optimalizován pro telefony - úvodní stránka má lehce rozhozené zobrazování. Na opravě se pracuje. || Očekávejte rozšíření nabídky o kartáčky s příchutí citronu, hřebíčku, máty a skořice; kartáčky bez obalu a dřevěná a skleněná pouzdra. Kdo o tom chce být informován, nechť mi na sebe skrze chat zanechá kontakt. - Zboží čeká u dodavatele, vzhledem k zákazu dovozu zboží vlivem COVID-19.

Použití, foto

Ke kartáčku je potřeba pouzdro, které zpomaluje jeho vysoušení. Ta, která nabízím, mají otvor, díky čemuž se Vám kartáček nezapaří a nezplesniví.

 

 

Před použitím kartáček opláchněte vodou.

Odloupněte z jedné strany kůru v délce přibližně 1 cm a zuby jemně rozkousejte, aby vznikly štětinky. Těmi si zuby vyčistíte, jako s klasickým zubním kartáčkem. Kratší štětinky jsou tužší, delší jsou měkčí - nelze je však udělat moc dlouhé, pak jsou vláčné a je to spíše kontraproduktivní.

 

Pokud se Vám jeví kartáček suchý (štetinky jsou i po řádném rozkousání tvrdší), dejte ho do sklenice s vodou. Stejně tak postupujte, pokud je kůra moc tvrdá (u kartáčků značky Dar El-Amsar). Nedoporučuje se kartáček "přetápět", ztrácí pak minerály v něm obsažené. Doba namáčení je odvislá od toho, jak moc suchý je, tedy délka namáčení je relativní - doporučuji si to vyzkoušet; kartáčky značky As Sunah Impex můžete nechat namočené i přes noc, jsou všechny cca 9mm široké. Ostatní jsou různě tlusté a od toho se doba jejich namáčení odvíjí.

 

Štětinky odřezávejte nejdéle jednou za 24 hodin. Místo nože lze používat i zahradní nůžky - je to praktičtější :).. povedlo se mi párkrát pořezat, když jsem byl rozespalý. Po vyčištění kartáček opláchněte a vložte do pouzdra. Pokud štětinky nebudete zrovna odřezávat, tak pochopitelně jimi nahoru. Na vnitřní část zubů se lze snáze dostat, když si kartáček rozříznete na dvě půlky.

 

Lze ho i oloupaný žvýkat; cucat šťávu v něm obsaženou. Pomáhá na zápach z úst - jako žvýkačka, se všemi účinky, viz "Složení a účinky".

Dle doporučení by jej měly používat děti do 6 let pod dozorem. Neni vhodný pro lidi s rovnátky.

 

Byť si kartáčkem lze vyčistit i jazyk, doporučuji raději pořídit si umělohmotnou škrabku.

 

 

Nenechávejte ho poblíž WC, umyvadla, vany. Má absorbční účinky – natahuje do sebe vodu. Pokud ho tedy máte v koupelně, tak co nejdále od zdroje vody.

Skladujte mimo dosah slunečních paprsků a v teplotě do 25 stupňů Celsia. Doba trvanlivosti se liší od kartáčku, podle toho, jak je mám dlouho na skladě. Po vytvoření objednávky Vás informuji o konkrétních číslech a požádám Vás o potvrzení, že s objednávkou souhlasíte.

 

Fotka celého kartáčku po odloupnutí kůry a zhotovení štětinek.

kartacek-rozkousany