18.7.2020 - Produkty, které naleznete jakožto momentálně nedostupné, jsou objednány u dodavatelů. V případě zájmu o produkt klikněte na detail produktu a vyberte kolonku SLEDOVAT. Až budou na skladě, přijde Vám informační email, případně se přihlaste k odběru newsletteru na stránce dole.

Použití

Toto schéma je platné pro kartáčky ze Salvadory perské.

 

Ke kartáčku je potřeba pouzdro, které zpomaluje jeho vysoušení. Ta, která nabízím, mají otvor, díky čemuž se Vám kartáček nezapaří a nezplesniví.

 

 

Před použitím kartáček opláchněte vodou. Pokud je kartáček příliš tvrdý, namočte ho do vody, dokud nezměkne. (některé tlustší kartáčky zn. Dar El-Amsar). Zakoupili-li jste kartáček chemický ošetřený, před prvním použitím ho propláchněte - vypláchnete z něj maximum použitých látek. Při negativní reakci na obsažené látky konzultujte jeho používání s lékařem, případně vyzkoušejte jiný druh. (Osobně si zatím nikdo z kupujících nestěžoval, přesto lepší vědět.)

Odloupněte z jedné strany kůru v délce přibližně 1 cm a zuby jemně rozkousejte, až vytvoříte štětinky. Těmi si zuby vyčistíte, jako s klasickým zubním kartáčkem. Kratší štětinky jsou tužší, delší jsou měkčí - nelze je však udělat moc dlouhé, pak jsou vláčné a je to spíše kontraproduktivní. Kartáček není vhodné přetápět, ztrácí výživné látky v něm obsažené. Doba namáčení je odvislá od tlouštky a toho, jak moc ho necháte vyschnout, tedy jednoduše, vyzkoušejte, uvidíte.

 

 

Štětinky odřezávejte nejdéle jednou za 24 hodin. Místo nože lze používat i zahradní nůžky - je to bezpečnější, zvlášť u "vláčnějších" osob. Když je člověk rozespalý, snadno se pořeže. Brzy přidám do nabídky i maličké nůžtičky speciálně dělané pro odstřihávání použitých štětin.

Po vyčištění kartáček opláchněte a vložte do pouzdra. Pokud štětinky nebudete zrovna odřezávat, tak pochopitelně jimi nahoru. Na vnitřní část zubů se lze snáze dostat, když si kartáček rozříznete na dvě půlky.

 

Lze ho i oloupaný žvýkat; cucat šťávu v něm obsaženou. Pomáhá na zápach z úst - jako žvýkačka, se všemi účinky, viz "O produktech".

Dle doporučení by jej měly používat děti do 6 let pod dozorem. Neni vhodný pro lidi s rovnátky.

 

Byť si kartáčkem lze vyčistit i jazyk, doporučuji raději pořídit si umělohmotnou škrabku.

 

 

Nenechávejte ho poblíž WC, umyvadla, vany. Má absorbční účinky – natahuje do sebe vodu. Pokud ho tedy máte v koupelně, či v koupelně s WC, dejte ho aspoň co nejdále od zdroje. Skladujte mimo dosah slunečních paprsků a v teplotě do 25 stupňů Celsia. Pokud máte možnost, nerozbalené kartáčky nechte v lednici, prodlužuje se tím i doba jejich trvanlivosti.

 

Doba trvanlivosti závisí od kusu. Je to od 6ti do 12ti měsíců. V případě kartáčků s kratší dobou trvanlivosti o tom budete při objednávce informováni.